Portfolio update
Rendement 2022: -19,3%
Het is alweer even geleden dat ik een update van mijn portfolio gaf. En er is veel gebeurd. Joh, echt? Vertel.
Het mag geen geheim zijn dat zo’n beetje iedereen de effecten van de dalende markten in z’n vermogen merkt. Zelfs al heb je alles cash staan, dan nog merk je door de inflatie het effect op jouw koopkracht. Alles wordt duurder en stijgt harder dan ons besteedbaar inkomen.
Maar waar “sparen is dom, beleggen maakt je rijk” nog op repeat stond de afgelopen jaren, komen veel beleggers er inmiddels op terug. Beleggen dit jaar, doet gewoon pijn.
Highlights
Tot nu toe staat mijn portfolio dit jaar op een rendement van -19,3%.
Op zichzelf niet heel prettig om naar te kijken, na een jaar van 30%+ winst (2021). Maar ook dat is beleggen. Je neemt risico en daar horen ook slechtere jaren bij. En heel eerlijk: dat rendement van 2020 en 2021, dat was echt heel abnormaal. Dus laten we daar vooral niet aan gaan wennen.
Eigenlijk zijn er maar twee beleggingen binnen mijn portfolio die het dit jaar positief doen:
De Vanguard All-World High Dividend ETF (ticker: VHYL)
Goud
VHYL stond tot vorige week nog in het groen, maar door de klap van de afgelopen dagen staat ook deze op een kleine -2% verlies. Tel hierbij het dividend op en ik kom aardig in de buurt van de 0%. Dat noem ik in een markt als deze, toch wel een positief resultaat.
En dan blijft er dus maar eentje over die ECHT positief staat: GOUD!
Ja, goud. Dat saaie edelmetaal waar mensen ofwel van houden of helemaal niets om geven. Goud staat dit jaar op bijna +10% rendement. En aangezien toch wel een aanzienlijk deel van mijn portfolio inmiddels in goud staat, houdt dit het extreme bloeden nog wat tegen.
Mijn portfolio
Op dit moment ziet mijn portfolio er als volgt uit: